Document Actions
logo museo napolibeniculturali
immagine
Salla II
Kliko këtu për të zmadhuar imazhin

Janë ekspozuar objekte që i përkasin periudhës së prehistorisë, duke filluar nga paleoliti deri në epokën e hekurit. Objektet e zbuluara nga jugu deri në veri të Shqipërisë janë paraqitur sipas një renditje tematike dhe kronologjike.

Informacion i mëtejshëm
Bibliografia:


Renditja: Salla II
« Prill 2017 »
Di Mo Ma En Fr Sh
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 

Comunità Europea Interreg Italia-Albania Regione Puglia Ministria e turizmit, kultures, rinise dhe sporteve Direzione Regionale per i Beni Culturali e Paesaggistici della Puglia Tecnopolis Novus Ortus

This site conforms to the following standards:

Section 508 WCAG
Valid XHTML Valid CSS
E përdorshme në çfarë browseri