Document Actions
logo museo napolibeniculturali
immagine
Salla II
Kliko këtu për të zmadhuar imazhin

Janë ekspozuar objekte që i përkasin periudhës së prehistorisë, duke filluar nga paleoliti deri në epokën e hekurit. Objektet e zbuluara nga jugu deri në veri të Shqipërisë janë paraqitur sipas një renditje tematike dhe kronologjike.

Informacion i mëtejshëm
Bibliografia:


Renditja: Salla II
« Janar 2018 »
Di Mo Ma En Fr Sh
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 

Comunità Europea Interreg Italia-Albania Regione Puglia Ministria e turizmit, kultures, rinise dhe sporteve Direzione Regionale per i Beni Culturali e Paesaggistici della Puglia Tecnopolis Novus Ortus

This site conforms to the following standards:

Section 508 WCAG
Valid XHTML Valid CSS
E përdorshme në çfarë browseri